Ostatnie roraty – 23 grudnia 2023

Dnia 23 grudnia o godzinie 7 rano odbyły się ostatnie, podsumowujące roraty dla dzieci. Mimo wczesnej pory frekwencja dzieci na roratach była bardzo dobra. Podczas dzisiejszej Mszy wieńczącej cykl związany z tematyką kolęd odbył się egzamin z wiedzy przekazanej na poprzednich kazaniach dotyczącej przede wszystkim postaci obecnych podczas narodzenia Pana Jezusa oraz kolęd opisujących to wydarzenie. Warto docenić ilość i piękno polskich kolęd, gdyż polski repertuar tych pieśni jest najprawdopodobniej największym repertuarem na świecie, ponadto polskie kolędy są tak zbudowane, że stanowią melodyjny katechizm podstawowych prawd wiary, jak choćby w kolędzie “Wśród nocnej ciszy” czy “Bóg się rodzi”. Na koniec spotkania dzieci w nagrodę za wytrwałość w uczęszczaniu na roraty i w zbieraniu naklejek na planszę otrzymały pamiątkowe prezenty – bombki. Dzieciom uczęszczającym na roraty i ich rodzicom gratulujemy wytrwałości i przygotowania się na przyjście Pana Jezusa życząc wielu owoców płynących z obecności na roratach. Zapraszamy serdecznie wszystkich już za rok!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.