Wigilia Zesłania Ducha Świętego – 18.05.2024

Jezus zapowiedział uczniom, że

“Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was.”

J 16, 7

Od Pięćdziesiątnicy Duch Święty uświęca i prowadzi Kościół po ścieżkach wieków, cywilizacji i kultur. Co roku wydarzenie to uobecnia się, a wierny lud przez jeden wieczór symbolicznie prosi o kolejne wylanie Ducha Świętego. Tak też stało się w naszej parafii – wspólnota Kręgu biblijnego przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa światła i soli prosiła Boga, aby na czas niepokoju, wojen militarnych, cyfrowych i ideologicznych ale i problemów egzystencjalnych każdego z nas zesłał swojego Ducha, który nas samych, wspólnotę rodzinną, parafialną i narodową umocni, orzeźwi, odświeży i poprowadzi do największego dobra, jednocześnie czyniąc nas solą ziemi i światłem świata. Dziękujemy wspólnocie Kręgu biblijnego za organizację nabożeństwa i państwu Górze za animację śpiewu. Duchu Święty – przyjdź!