Wyjazd integracyjny ministrantów na trasie Lubomir-Szczyrzyc – 2024.06.01

Czas między wieloma wydarzeniami związanymi z liturgią jak tzw. Boże Ciało, prymicje, Bierzmowanie, wyczekiwane przyjęcie kandydatów do służby liturgicznej wymaga stworzenia pewnej odskoczni i przestrzeni na złapanie oddechu na łonie natury, a taką możliwość daje wyjazd integracyjny, zwłaszcza w Dzień Dziecka! Tym razem wybraliśmy się w rejon Beskidu Wyspowego, zdobywając jeden z jego szczytów – Lubomir i przy okazji zwiedzając Obserwatorium Astronomiczne, biorąc udział w pokazie teleskopów. Pozwalały one na oglądanie Słońca w dwóch trybach: na oglądanie plam słonecznych oraz korony słonecznej, co z kolei wymaga zaawansowanej aparatury. Po zejściu z góry pozwoliliśmy sobie na deser lodowy i pojechaliśmy w stronę Szczyrzyca, gdzie podjął nasz ojciec Paweł Sumera OSBCist, rodak z Wróblowic. Po oprowadzeniu nas po klasztorze wprowadził nas w świat militariów na przestrzeni wieków oraz zapoznał nas z elementami sakralnymi używanymi w średniowieczu i nowożytności. Na końcu zorganizował dla nas posiłek – grilla, wysyłając nas na zlot małopolskich hodowców zwierząt organizowany nieopodal klasztoru, który będąc dla nas niespodzianką, dał nam szansę na spotkanie z uroczymi królikami i nie mniej powabnymi kucykami. Po dniu pełnym wrażeń i pamiątkowym zdjęciu wybraliśmy się z powrotem do Wróblowic. Dziękujemy panu kierowcy firmy FB za wyjątkowo dobre warunki transportu i ojcu Antoniemu Pawłowi za bardzo profesjonalne i rodzinne podejście do naszej małej wycieczki.