Pogrzeb śp. księdza Prałata Eugeniusza Sukiennika

Dnia 18 października 2023 roku o godzinie 14:00 odbyła się Msza święta pogrzebowa księdza Prałata Eugeniusza Sukiennika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Obrzędy pogrzebu w kościele oraz na cmentarzu sprawował kardynał Stanisław Dziwisz, który podobnie, jak matka księdza Prałata, pochodzi z Raby Wyżnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości pogrzebowej oraz obecnym na niej: rodzinie, pocztom sztandarowym straży pożarnej oraz delegacjom placówek oświatowych, delegacjom z ramienia samorządu, przyjaciołom oraz wszystkim ludziom dobrej woli.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją dotyczącą pogrzebu na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej, jak również do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Pogrzeb śp. ks. Eugeniusza Sukiennika w parafii Przemienienia Pańskiego w Krakowie-Wróblowicach 18.10.2023 r.