Msza święta z udzieleniem sakramentu Bierzmowania – 03.06.2024

Udzielenie sakramentu Bierzmowania jest bardzo dostojnym momentem w życiu parafii – z jednej strony mamy raz w roku okazję spotkać się z biskupem, tworząc pełną liturgiczną wspólnotę eucharystyczną razem z następcą Apostołów, a z drugiej strony możemy doświadczyć namacalnego działania Ducha Świętego w naszej młodzieży, która staje się jednocześnie umocniona znamieniem daru Ducha Świętego i posłana do bycia świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Po prośbie rodziców o udzielenie Sakramentu, młodzież czynnie angażowała się w liturgię przez czytanie, czytać, śpiew psalmu, prowadzenie modlitwy wiernych oraz procesji z darami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do tego Sakramentu oraz w organizację tej uroczystości, zamykającej ten rok szkolny. Szczególnie dziękujemy księdzu Biskupowi Damianowi Muskusowi za obecność wśród nas, pouczenie młodzieży o wymiarze pneumatologicznym i misyjnym Bierzmowania oraz przede wszystkim za udzielenie go naszej młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.